ustaw jako startową dodaj do ulubionych
Strona
O serwisie


JAK ZAISTNIEĆ W INTERNECIE

Wybór domeny

  Ważnym elementem jest wybranie odpowiedniej nazwy domeny (adresu internetowego), pod którym będzie pojawiać się strona. Najczęściej wybiera się nazwy pochodzące od nazwy firmy, czyli np.: www.firma.pl. Nie zawsze jednak wybór taki okazuje się trafny. Często łatwiej jest potencjalnym klientom zapamiętać adres strony, który odzwierciedla nazwę oferowanego przez Państwa produktu (usługi). Jeśli więc firma specjalizuje się w danym typie produktu, to czasem lepiej jest wybrać jako nazwę domeny słowo, które ten produkt określa, np.: www.akumulator.pl. Rozwiązanie to posiada jeszcze jedną zaletę, a mianowicie, jeżeli klient nie będzie znać adresu strony i będzie korzystał z usług wyszukiwarek (Onet, Google ...) poszukując słowa "akumulator", to strona o adresie www.akumulator.pl będzie znajdować się wiele wyżej w wynikach wyszukiwania. W rozwiązywaniu tego typu dylematów, na pewno pomocnym okaże się dostawca usług internetowych.

Po wybraniu odpowiedniej nazwy, musimy sprawdzić pod adresem www.punkt.pl/rejestracja_domeny.php czy taka domena nie jest już zajęta. Jeśli nie, możemy przystąpić do rejestracji domeny. W przeciwnym wypadku, musimy zmienić wybraną nazwę domeny i ponownie sprawdzić czy jest ona wolna.

Jeśli serwer wirtualny zostanie wykupiony w naszej firma, służymy nieodpłatnie pomocą w wyborze nazwy domeny.poprzedni krok JAK ZAISTNIEĆ W INTERNECIE

następny krok¤   © P.I. PUNKT Sp. z o.o.   ¤   e-mail: bok@punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤