ustaw jako startową dodaj do ulubionych
Strona
O serwisie


WEBmail - zdalny klient poczty


 • Odbiór poczty za pośrednictwem strony WWW
 • Zmiana sposobu traktowania załączników do e-mail !!!
 • Ochrona antywirusowa
 • Korzystanie z IMAP zamiast standardowego POP3

 • Odbiór poczty za pośrednictwem strony WWW

  Aby odebrać pocztę z serwera firmy Punkt bez konieczności korzystania z klienta poczty (Outlook Expres, Eudora Mail, Netscape Communicator itp.) należy w przeglądarce internetowej wejść na stronę:

    http://webmail.punkt.pl

  lub

    http://box.punkt.pl

  podać swój adres e-mail oraz hasło. W powyższy sposób zalogujemy się do aplikacji, która umożliwi nam odbiór poczty gdy np.:

 • nie posiadamy zainstalowanego klienta poczty,
 • korzystamy z innego niż swój komputera,
 • jesteśmy w kawiarence internetowej,
 • chcemy wykasować zbędne wiadomości bez ich pobierania,
 • chcemy się bliżej przyjrzeć odrzuconej przez serwer wiadomości zawierającej wirusa.

  usuwanie wiadomości
  Aby usunąć wiadomość należy zaznaczyć znajdujące się z prawej strony jej tematu pole wyboru i nacisnąć przycisk "Kasuj wybrane". Operacja ta powoduje tylko zasygnalizowanie wybranych wiadomości do usunięcia. Wiadomość taka oznaczona będzie na liście wszystkich wiadomości ikoną kosza. Jej kliknięcie spowoduje wypisanie wiadomości z listy przeznaczonych do usunięcia. Kompletne usunięcie wiadomości przeznaczonych do usunięcia nastąpi po kliknięciu odnośnika "Opróżnij kosz" znajdującego się w panelu dostępnych opcji.

  Poczta z załącznikami.

  Serwer pocztowy na którym znajduje się konto pocztowe dopuszcza wszelkiego rodzaju załączniki niezależnie od ich rozszerzenia (także pliki wykonywalne *.exe, *.com itp.). W chwili obecnej bez obaw można odbierać i wysyłać tego typu załączniki, gdyż nie ma możliwości odebrania bądź wysłania ukrytego w nich wirusa, za co odpowiada system ochrony antywirusowej zainstalowany na serwerze box.punkt.pl

  Ochrona antywirusowa

  poczta wychodząca
  Próba wysłania przez serwer box.punkt.pl wiadomości zawierającej wirusa kończy się niepowodzeniem. Wiadomość taka nie opuści skrzynki nadawczej programu pocztowego, czego skutkiem będą stale podejmowane z jego strony próby jej wysłania, dlatego w celu uniknięcia kłopotów należy taką wiadomość samodzielnie ze skrzynki nadawczej usunąć.
  poczta przychodząca
  Dla Twojego bezpieczeństwa, próba dostania się na Twoją skrzynkę wiadomości zawierającej wirusa kończy się dla tej ostatniej przesunięciem jej po stronie serwera, z Twojego głównego folderu poczty do folderu IMAP o nazwie "Wirus". Dostęp do wiadomości zgromadzonych w tym folderze uzyskasz logując się do skrzynki e-mail za pośrednictwem protokołu IMAP - ustawionym w Twoim programie do poczty lub za pośrednictwem strony internetowej, która zapewnia zdalny dostęp do własnej skrzynki na serwerze, osiągalnej pod adresem: http://box.punkt.pl.
  Folder IMAP o nazwie "Wirus" zostanie utworzony po pierwszej, odebranej przez Twoją skrzynkę, wiadomości zawierającej wirusa.
  Aby folder był widoczny na liście dostępnych folderów, z poziomu strony głównej należy go najpierw subskrybować wykorzystując do tego opcję "Zarządzanie folderami". Jeżeli sam nie zadecydujesz inaczej, leżąca na Twojej skrzynce wiadomość z wirusem po kilku dniach zostanie automatycznie z serwera usunięta.

  Odbiór poczty poprzez protokół IMAP

  IMAP to zaawansowany protokół obsługi poczty. Jego główną zaletą jest możliwość pobierania na komputer lokalny jedynie nagłówków zgromadzonych na skrzynce e-mail listów. Jeśli więc otrzymasz bardzo duży załącznik, którego nie masz czasu ściągnąć z serwera możesz odłożyć tę czynność na później, a pozostałe listy przejrzeć od razu. Jeśli nie masz ochoty ściągać jakiegoś listu w ogóle - kasujesz go na serwerze. Jeśli więc łączysz się z serwerem przy pomocy wolnych łącz - rozważ IMAP oszczędzisz czas i pieniądze.
  Możesz ponadto grupować sobie tematycznie odebraną korespondencję w tworzonych samodzielnie folderach. Łatwiejsze staje się również wykorzystywanie pojedynczej skrzynki pocztowej na wielu komputerach, ponieważ ważne wiadomości można pozostawiać sobie na serwerze. Planując jednak wykorzystanie skrzynki w taki sposób należy wziąć pod uwagę większe zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową pod własne konto e-mail.
 • ¤   © P.I. PUNKT Sp. z o.o.   ¤   e-mail: bok@punkt.pl   ¤   powered by GAD   ¤